#emmastone

676,041 posts

Loading...
No Make-up.
Hair color inspiration: COPPER. #emmastone #getyourhairdone
Loading...
— ‘Macbeth’ photocall at the Cannes Film Festival (2015) 🥀 I was feeling upset yesterday and exhausted af that’s why I didn’t got to post. Anyways, new psd! #marioncotillard @marioncotillard
¿Qué les pareció la serie “Maniac”? Me gustaría saber su opinión 😉 ••• #netflix #netflixoriginal #series #emmastone #maniac #jonahhill #art #limitedseries #comedy #drama #scifi
우울해서 올리는 나의 #노동요 #workoutsong 《Easy A》 #EmmaStone - Pocket full of sunshine ㅋㅋㅋ 한 번 들으면 잊혀지지 않는 아가라🎵
💖
Please suggest me some good songs🙏🏻❤
The power of Jordan Peele. #UsMovie , the second directorial effort from Peele, nearly doubled expectations with its stellar $70 million debut. Which makes it 2nd best opening weekend of 2019.✌🏻 - Have you seen @usmovie in theaters yet? ••• 📷 @aspictures 🎨 @cinephile.club _____________________________________________ Follow @cinephile.club for more.
#Repost @meatfreemonday (@get_repost ) ・・・ It’s been one year since the release of our #MeatFreeMonday film #OneDayAWeek and, with all the recent reports about the impending threat of #climatechange , meat reducing has never been more relevant. Watch the full film at www.meatfreemonday.com #LessMeatLessHeat #EmmaStone 🌍💚 #PaulMcCartney #MaryMcCartney #StellaMcCartney #WoodyHarrelson #vegetarian #vegan #meatlessmonday #meatfree #veganuary
Wow!!! Amazing show and performance by both of these guys!!!! Spent all Sunday glued to TV great job Jonah Hill and Emma Stone this was a great series. Watched the entire season in one sitting lol #maniac #jonahhill #emmastone #netflix #killedit
Para arrancar bien la semana💪 #EmmaStone #EmmaStoneArg
Do you ever feel this way when people are picking on you? Visit us at whocaresidoglobal.com for wonderful resources on dealing with bullies and loving yourself! We care about you! #whocaresido #paulmccartney #emmastone #love #antibullying #bullying #stopbullying
Forget "The favourite" this is my favourite Emma scene. #birdman #emmastone #michaelkeaton
• Jon photographed at the 2017 New Yorker Festival (October 7, 2017) 🖤
FAWORYTA reż. Jorgos Lantimos Gdzie trzy kobiety, tam na pewno o dwie za dużo. Do tego dokładamy miłość i jest wielkie tupnięcie. Jak zmieszany dwa poprzednie elementy z władzą i pieniędzmi będzie totalne pierdalnięcie. Genialny, dobrze zbudowany, straszny film o władzy. Jak dla mnie komizm sytuacyjny, groteska, czarny humor czy jak kto sobie to inaczej nazwie to totalne mistrzostwo świata. Były momenty gdy milczałam jak grób ale i takie, że płakałam ze śmiechu. Nie mogłam się z córką uspokoić, choć ten humor nie każdemu się spodobał. Wychodząc z seansu widziałam wiele zdegustowanych ludzi. Przyszli raczej na film historyczny, kostiumowy. Ponadto film jest tak pięknym obrazem, że nawet gdyby nic przez dwie godziny nie mówili można patrzeć i patrzeć i patrzeć. Muzyka oczywiście jest wisienką na torcie, idealnie skomponowana z obrazem, ale Kochani wrażenia wizualne...czapki z głów. Nawet nie wspominam o grze aktorskiej, bo wiadomo, że Oskar za rolę pierwszoplanową kobiecą. Teraz już wiem dlaczego! Ale wg mnie, każda z pań zagrała brawurowo. Panowie także wymiatają, choć jednak ich role pierwszoplanowe nie były. Ten film nie spodoba się każdemu. Niejednego wręcz zanudzi. No i jeżeli ktoś zaśmiewa się do łez na "Planecie singli" to również nie polecam (taka mała złośliwość). . #Thefavourite @thefavouritemovie #faworyta #kostiumowy #biograficzny #historyczny #JorgosLantimos #Oliviacolman #Emmastone @emmastone #Rachelweisz #brytyjski #irlandzki #kinoeuropejskie #produkcjaamerykańska #films #cinema #film #filmy #kino #lubięfilmy #chodzędokina #ilovemovies #kochamkino #filmowelove #recenzjafilmowa
💚💚💚💚💚
💖
Oh hello. A new blog post on this Monday morning. 🌞I wrote this over a month ago and just now posting it. So here’s my review on THE FAVOURITE, 2018. Full of deadpan moments and performances by crafted actors that’ll knock your socks off. 🧦 🧦 Link here⬇️ . . . . . ➡️http://goo.gl/9pQqNR ⬅️ . . . #thefavourite #thefavouritemovie #yorgoslanthimos #oliviacolman #rachelweisz #emmastone #cinephile #cinephiles #marissathecinephile #blogger #filmblog #moviereview #films #filmmaking #writing #words
Fav earrings , Kristen's or Emma's ?? Emma's picture from one of my favorite accounts @emwatson 😘😘😘
Have you slept well ? #arianagrande
Have you slept well ? #alexandradaddario
She is the cutest #emmastone #metgala2018 #megala
this is the photo i got ems to sign when i met her:’)💗
lol I loved them #andrewgarfield #emmastone | #throwback 🤗❤️
Sad -Emrys • • ——————————————————————— #theamazingspiderman #theamazingspiderman2 #theamazingspidermanedit #gwenstacy #peterparker #andrewgarfield #emmastone
Mais fotos de Scarlett de 2017 para a revista Ocean Drive 💙
Crazy stupid love, 2011 Direção: Glenn Ficarra & John Requa Parece aquela comédia romântica de receita pronta 😊, mas tem um enredo um pouco diferente. Confiram!! Aliás acho que Ryan Goslin e Emma Stone supercombinam de casal.🔥 #popstar #cinema4d #tapetevermelho #movies #instamovies #crazystupidlove #amoratodaprova #glennficarra #johnrequa #ryangosling #emmastone #stevecarell #juliannemoore
Si alguna vez dudáis de lo que es la elegancia, solo tenéis que ver a Emma Stone! #EmmaStone
The Favourite është një film që përshkruan Mbretëreshën Anne (Olivia Colman) dhe konkurrencën midis dy 'të preferuarave' të saj - partnereve dhe të dashurave lezbike - të luajtur nga Rachel Weisz dhe Emma Stone. Përderisa filmi është i ndezur dhe i këndshëm, ai gjithashtu përfaqëson diçka që rrallë shihet në kulturën popullore - një histori dashurie lezbike. 🔸 Lezbianizmi është lënë shpesh në skajet e shoqërisë dhe lëvizjen LGBT. Marrëdhëniet mes grave kurrë nuk kanë qenë të jashtëligjshme në Britani - jo sepse ato u konsideruan si të pranueshme, por në një botë të dominuar nga burrat, lezbianizmi nuk u pa kurrë si një mundësi. 🔹 Në shekullin e 19, marrëdhëniet midis grave të reja në shoqërinë e mesme dhe të klasës së lartë u konsideruan si një përgatitje për martesë dhe u inkurajuan 'miqësitë e pasionuara', të cilat përfshinin puthjet, përqafimet dhe madje edhe letrat e dashurisë. Sidoqoftë, lezbianizmi u pranua rrallë si një formë e vlefshme dashurie dhe çiftet lezbike ekzistuan si të përjashtuar në shoqëri. The Favourite nuk ka për qëllim të ndëshkojë subjektet, as ta portretizojë marrëdhënien e tyre si të dënuar, por thjesht tregon dashurinë lezbike si të butë dhe të vërtetë, ashtu siç shfaqet dashuria heteroseksuale në kulturën popullore. 🔸 Përveç portretizimit pozitiv të karaktereve lezbike, " The Favorite" me guxim u jep grave historike humor, trimëri dhe inteligjencë, si dhe defekte, duke krijuar personalitete realiste. Filmi pohon se një grua mund të jetë dinake, e mençur, qesharake dhe e fuqishme, shumë larg nga përkufizimi i thjeshtë i feminitetit si diçka e dobët dhe delikate e bukur - një përkufizim që shpesh kultura popullore dhe dramat historike e bëjnë. 🔹 The Favorite është i veçantë pasiqë nuk fshihet ashpër nga dashuria lezbike, dhe nuk e eksploron atë si një ngrohtësi subversive, por i jep një ndjeshmëri dhe kompleksitet që shihet rrallë në portretizimet e grave queer. Ne duhet të mësojmë nga ky film dhe të eksplorojmë marrëdhëniet midis grave me thellësinë, individualitetin dhe kompleksitetin që i japim dashurisë heteroseksuale për ta njohur vërtet vendin e lezbianizmit në shoqëri.
One take OK ! How can #ryangosling and #emmastone sing this song sooo beautifully
she should have stayed cr @/obrienphy
New Spider-Man Far From Home Posters just released. These look so good! Which poster is your favourite?
next page →